Rules for Summoners

Nultý ročník turnaje ve hře

TASH-KALAR: Arena of Legends

Kdy: Od 23.8. do 8.9.2013
Přihlášení: Kdykoliv v průběhu turnaje Milošovi Procházkovi
Forma: Hraje se online, ve verzi 0.5.0
Formát: Quest mode, dvouhra, každý s každým, na tři partie, za všechny národy
O co: O nehynoucí čest a slávu, a o nějaké ty ceny od CGE a Rex her

Pro udržování stavu turnaje slouží tato SDÍLENÁ TABULKA

Jak se přihlásit

Do turnaje se může přihlásit každý, kdo aspoň trochu Tash-Kalar zná (kdo ho nezná, může to napravit :). Nahlásí se Milošovi a zapíše svoje údaje (jméno, kontakt) na první záložku tabulky.

Jak hrát

Od okamžiku přihlášení můžete hrát turnajové zápasy se všemi ostatními přihlášenými hráči. Plný zápas mezi dvěma hráči sestává ze tří her, kdy každý hráč vystřídá všechny tři strany a nikdy nebojují dvě stejné strany proti sobě (viz níže). Zápasy se hrají v online systému, ve verzi 0.5.0, v questovém modu, se standarním nastavením. Název session by měl začínat slovem Turnaj - tím se určí, že se jedná o hru do turnajového zápasu.

S každým hráčem můžete v rámci turnaje odehrát jen jeden zápas (tři hry). Kromě toho můžete (a budeme rádi když budete) hrát i mimo soutěž, třeba tréninkově, týmově, deathmatch (i ve větším počtu hráčů) atd.

Volba národů

Chceme, aby každý hráč hrál za všechny tři strany, a aby nehrály dvě stejné strany proti sobě. Doporučená metoda je nechat si rozložení vygenerovat online systémem:

Poté, co vytvoříte první ze tří her a oba se do ní připojíte (join), nechť jeden z vás napíše do chatové konzole /random. Hra vypíše náhodné rozložení pro všechny tři hry turnaje. Pozor, je to jen výpis, správné zvolení národů si pak musíte v každé hře zajistit sami. Výpis však zůstane v logu hry, kdybyste se na něj později chtěli podívat.

Jak zaznamenat výsledky

Výsledek jeden z hráčů (vítěz, nedohodnou-li se jinak) zapíše do DRUHÉ záložky tabulky (přepíná se dole) - datum, jména obou hráčů a počet výher jednoho hráče vs. počet výher druhého hráče. Např. pokud jste odehráli všechny partie, a hráč1 vyhrál dvě a hráč2 jednu, skore je 2 : 1

Pokud odehrajete jen část, zapíšete jen částečné skóre, a do poznámky můžete napsat, s jakými národy ještě máte hrát, abyste si to nemuseli pamatovat. Příklady:

DatumHráč 1Hráč 2 Skore Poznámka
...kleofas tadeas 1:0 příště sylvan vs. empire, empire vs. highland
...justyna hilda 1:1 příště sylvan vs. empire

Chybějící hru či hry můžete dohrát později (a udělat další záznam), příklad:

DatumHráč 1Hráč 2 Skore Poznámka
...kleofas tadeas 0:2 dohráno...

Případnou remízu (velmi zřídkavý případ) počítejte za 0.5. Skore tedy může být např. 2.5 : 0.5.

Průběh turnaje

V průběhu turnaje bude Miloš zaznamenávat výsledky z druhé záložky do tabulky vzájemných zápasů na třetí záložce. Tam se můžete dívat, s kým jste ještě nehráli. Snažte se prosím tyto hráče kontaktovat a domluvit se na nějakém pro oba vhodném čase.

Není nezbytné, abyste odehráli zápasy se všemi hráči. Turnaje se můžete zúčastnit i když nemáte tolik času. V každém případě se však pokuste střídat národy, abychom měli relevantní data pro balancování hry.

Vyhodnocení

Pro určení pořadí se spočítá počet bodů každého hráče. Hráč získá 1 bod za každou vyhranou partii a 2 body za každý kompletní zápas (tři hry). Tj. za kompletní zápas se rozdělí celkem sedm bodů - dva pro každého hráče, a jeden za každé vítězství.

Po skončení turnaje se dva hráči s největším počtem bodů utkají o první místo ve velkém finále, jehož čas a datum oznámíme všem testerům, kdybyste se chtěli koukat :)

Předem děkuji všem, kteří se turnaje zúčastní. Data z turnaje budou neocenitelnou pomocí při závěrečném balancování národů.
Vlaada